Trening interwałowy pozwala na skuteczne spalenie zbędnej tkanki tłuszczowej, bez jednoczesnej redukcji mięśni. Wzmacnia kondycję i wydolność oddechową, a także zmniejsza ryzyko cukrzycy.  Trening interwałowy jest wymagający i dość trudny dla początkujących – jednak warto go stosować.

Czym jest trening interwałowy?

Trening interwałowy określa metodę wykonywania ćwiczeń. Składają się na niego krótkie ćwiczenia o dużym natężeniu i ćwiczenia długie, które zdecydowanie mniej obciążają organizm.  Poszczególne ćwiczenia są ze sobą wymieszane tak, aby osiągnąć jak najlepszy efekt (ćwiczenia intensywne stosowane są na przemian z ćwiczeniami umiarkowanie intensywnymi).

Trening interwałowy możemy podzielić na 4 fazy: rozgrzewka, ćwiczenia interwałowe, rozciąganie i faza schładzania. Pojedynczy trening trwa zwykle około 30 minut. Nadają się do niego różne formy wysiłku – np. bieganie, przysiady, skakanie na skakance, jazda na rowerze, pompki.

 

Dla kogo?

Trening interwałowy polecany jest zwłaszcza młodym, aktywnym osobom, które chcą w szybkim czasie efektywnie spalić tkankę tłuszczową. Dla osób bardziej zaawansowanych interwały będą również idealnym sposobem na zwiększenie masy mięśniowej, siły i wytrzymałości. Trening interwałowy należy dobrać indywidualnie do własnych możliwości, zaawansowania i potrzeb.

 

Efekty treningu interwałowego

Trening interwałowy to idealny sposób na piękną sylwetkę i redukcję tkanki tłuszczowej, bez jednoczesnej redukcji mięśni. Pozwala na spalenie tłuszczu również z problematycznych miejsc ciała, a także na zwiększenie masy mięśniowej w pożądanych miejscach (np. poprzez pompki, czy przysiady).

Szacuje się, że efekty treningu interwałowego mogą być nawet 3 razy lepsze od efektów treningu cardio o podobnej intensywności. Piękna sylwetka to jednak nie koniec. Trening interwałowy zwiększa również wydolność oddechową i bardzo korzystnie wpływa na kondycję.

 

Chcesz wiedzieć więcej o treningu?

Kliknij w tym miejscu i skontaktuj się ze mną. Z przyjemnością podzielę się wiedzą, którą dysponuję.