Czy wiesz, że aktywność fizyczna jest dobra nie tylko dla Twojego ciała? Ćwiczenia mają ogromne znaczenie zarówno dla sfery fizycznej, jak i psychicznej Twojego ciała. Poprzez wzrost poziomu endorfin, trening dodaje nam mnóstwo energii i poprawia nastrój na cały dzień.

Ruch = naturalna potrzeba organizmu

Nie traktuj ćwiczeń, jako zła koniecznego, a jako naturalną potrzebę organizmu. Musisz jeść, musisz pić, musisz też się ruszać. Dzisiejsze tempo życia, praca, obowiązki, stres i nieprawidłowa dieta wyrządzają ogromne szkody w naszym ciele – zarówno w sferze fizycznej, jak i psychicznej. Ruch to takie naturalne lekarstwo na wszystko. Tanie i skuteczne.

 

Dlaczego powinienem się ruszać?

Nieużywane mięśnie z czasem przestają się do czegokolwiek nadawać. Nie wierzysz? Poproś pierwszą z brzegu, niećwiczącą osobę, aby zrobiła 10 pompek, przebiegła kilka kilometrów (no dobrze – choć kilometr), czy podciągnęła się kilka razy na drążku. W większości przypadków będzie to NIEWYKONALNE. Dlaczego? Wszystkiemu winien jest tryb życia. Godziny spędzone przed komputerem, kolejne przed telewizorem, samochód odpalany nawet na zakupy w pobliżu, windy… To wszystko sprawia, że nasz organizm jest słaby. Dodajmy do tego jeszcze stres, który negatywnie wpływa na naszą sferę psychiczną. Ruch jest zatem niezbędny, aby zachować zdrowie fizyczne i duchowe.

 

Korzyści z aktywności fizycznej

Ruch to nie tylko idealny sposób na zachowanie pięknej sylwetki. Człowiek jest stworzony do tego, aby być aktywnym. Nasi przodkowie byli stale w ruchu, pracowali fizycznie – my mamy komputery i telewizory – pracują głównie mięśnie naszych gałek ocznych i dłoni – to trochę (!) za mało. Ruch chroni nasze organizmy przed chorobami, pomaga walczyć z depresją i zmęczeniem, zwiększa pewność siebie, kształtuje charakter i jest idealną terapią antystresową, usprawnia metabolizm, przyspiesza przemianę materii i jest najlepszym sposobem na dobre samopoczucie. Ćwicz – dla siebie samego! Nie dlatego, że musisz – dlatego, że chcesz.

 

Potrzebujesz więcej przykładów?

Oto kontakt do mnie.