Dieta kojarzy Ci się jedynie z głodem i wyrzeczeniami? Czas zmienić podejście! Podczas odchudzania wcale nie musisz być głodny. Wcale nie musisz katować się bezsmakowymi, niesycącymi pokarmami. Żeby schudnąć, musisz jeść – powie Ci to każdy dietetyk.

Dieta to nie głodówka

Pamiętaj, że męcząca dieta (nawet, jeśli daje rezultaty) prędzej, czy później negatywnie odbije się na Twojej sylwetce i zdrowiu. Może być to związane np. z efektem jo-jo, gdy wygłodniały po tygodniach głodu rzucisz się na zakazane w diecie produkty. Głód nie jest sprzymierzeńcem ŻADNEJ diety, dlatego powinieneś zadbać o to, aby Twój jadłospis wykluczył prawdopodobieństwo powstania głodu.

Głodzenie się (celową głodówką lub źle zbilansowaną dietą) nie jest sposobem na odchudzanie. To zupełnie nie działa. Możesz przemęczyć się jeden dzień, tydzień, miesiąc – nawet schudniesz, ale… wszystko wróci.

 

Liczy się jakość – nie ilość

Podczas diety ograniczamy kalorie – taką definicję zna każdy. Jednak co to tak naprawdę znaczy „ograniczać kalorie”? Czy znaczy to, że mając do dyspozycji zakres kcal na obiad mogę zjeść 2 batoniki? W teorii tak. W praktyce, po godzinie znów będę głodny. Postaw na wartościowe kalorie – nie takie, które tylko nabijają licznik. Chodzi o wybory – mądre wybory. Postaw na produkty, które utrzymują poczucie sytości na dłużej – takie, które nie podnoszą gwałtownie poziomu cukru we krwi, a uwalniają go stopniowo.

 

Lubisz dużo jeść? Polub aktywność fizyczną

A gdyby tak dało się zwiększyć dzienny limit kalorii i dalej chudnąć? Utopia? Niekoniecznie! Wprowadź do codziennej rutyny aktywność fizyczną, a Twoje zapotrzebowanie energetyczne wzrośnie. Przyspieszy również Twoja przemiana materii, zaczniesz spalać tłuszcze, będziesz mieć więcej energii, a Twoje zdrowie polepszy się! Będziesz jeść więcej i nadal będziesz chudnąć.

 

Zaufaj specjaliście

Dobrze zbilansowana dieta nie będzie Cię męczyć – sprawi, że poczujesz się szczęśliwy. Będziesz najadać się do syta, będziesz mieć mnóstwo energii, nie będziesz wiecznie głodny i… będziesz chudnąć! To jest możliwe – zamiast przekopywać internet w poszukiwaniu kolejnej diety „cud”, zaufaj specjaliście, który dobierze dietę indywidualnie do Twoich potrzeb i możliwości.

I najlepiej skontaktuj się ze mną :).