W ostatnich latach zdecydowanie wzrasta zainteresowanie usługami trenerów personalnych. Nie jest to już jedynie przywilej dla najbogatszych. Dlaczego warto skorzystać z usług trenera osobistego? Trener osobisty, to osoba, która nie tylko powie nam jak prawidłowo ćwiczyć i jak właściwie się odżywiać, ale również zmotywuje nas do działania i na bieżąco śledzić będzie efekty naszej pracy.

Kim jest trener osobisty?

Trener osobisty to osoba posiadająca udokumentowaną wiedzę, a także umiejętności niezbędne do zapewnienia nam bezpieczeństwa podczas treningów. Zajmuje się ustalaniem planu treningów i ich koordynacją. Oferuje nie tylko wiedzę merytoryczną, ale również wsparcie i motywację. Trener osobisty zadba również o naszą dietę. Powie nam, co i w jakich ilościach powinniśmy spożywać przed i po treningu. Trener personalny na bieżąco śledzić będzie również efekty treningów i diety, a w razie potrzeby – zmodyfikuje plan.

 

Dlaczego warto skorzystać z usług trenera personalnego?

Każdy, kto choć raz próbował treningów i diety „na własną rękę” przyzna, że nie jest to proste zadanie. Zawsze mamy mnóstwo spraw ważniejszych i pilniejszych niż ćwiczenia. Swój cel odsuwamy w czasie, tracimy motywację, popadamy w dietetyczne mity i pułapki. Dobieramy niewłaściwe ćwiczenia lub źle wykonujemy te właściwe, źle prowadzimy dietę. Tu wkracza trener osobisty. Dlaczego warto skorzystać z usług trenera osobistego? Ponieważ skupia się on na naszych potrzebach i możliwościach, dobiera odpowiednie dla nas ćwiczenia i dietę, pilnuje efektów i motywuje do działania.

 

Jaki powinien być osobisty trener?

Jeszcze do niedawna trener osobisty był jedynie przywilejem najbogatszych. Dziś takie usługi są na wyciągnięcie ręki – jednak nie warto wybierać pierwszej lepszej osoby. Ważne, aby wybrać dobrze. Zwróć uwagę na to, jak potencjalny trener personalny wygląda – powinien być zadbany, wysportowany. Ważne, aby posiadał szeroką wiedzę na temat fizjologii człowieka, ćwiczeń, dietetyki – zarówno teoretyczną, jak i praktyczną. Powinien stale ją rozszerzać i być na bieżąco. Musi to być osoba otwarta, zaangażowana i zarażająca pasją. Często trener staje się kimś więcej niż tylko „trenerem” – to również coach, przyjaciel, motywator, przewodnik.

 

Szukasz wsparcia w treningu?

Skorzystaj z moich usług, a jako profesjonalny i certyfikowany trener z pewnością Ci pomogę.