Czujesz się wiecznie zmęczony? Nie masz energii? Najchętniej położyłbyś się do łóżka i przespał cały dzień? To może być kwestia nieprawidłowej diety! Zmień nawyki żywieniowe i poczuj, jak Twój organizm odżywa na nowo!

Wsłuchaj się we własne ciało

Zmiana nawyków żywieniowych potrzebna jest nie tylko wtedy, gdy masz nadprogramowe kilogramy. Twój organizm wysyła sygnały, które świadczą o tym, jaka jest jego kondycja. Czy umiesz je właściwie odczytywać? Wsłuchaj się we własne ciało i zastanów się, co chce Ci przekazać. Jeśli masz problemy, by rano wstać z łóżka, jeśli nie jesteś w stanie funkcjonować bez kawy, czujesz się wiecznie zmęczony i bez energii, najprawdopodobniej źle się odżywiasz.

 

Zmiana nawyków żywieniowych

Niewłaściwa dieta może przyczynić się do tego, jak się czujemy. Niedobór witamin i minerałów bardzo często objawia się, jako brak sił i energii. Ospałość i senność może być związana z niedoborem żelaza. Problemy z koncentracją, zmęczenie, rozdrażnienie i problemy ze snem mogą być związane z niedoborem magnezu, a brakiem energii może objawiać się niedobór cynku. A to tylko początek góry lodowej!  Ogranicz cukry proste – słodycze to pierwsze, co powinieneś wyeliminować. Dostarczają one co prawda energii do organizmu, ale nie wystarcza ona na długo. Podobnie jest z kofeiną. To tylko krótkotrwały zastrzyk energii. Nie rozwiąże problemu.

Jeśli chcesz czuć się pełen energii zadbaj, aby w twojej diecie znalazły się ziarna zbóż (produkty pełnoziarniste), orzechy i pestki dyni. Ryby i owoce morza pomogą Ci zniwelować zmęczenie i huśtawki nastrojów. Postaw na zielone warzywa liściaste, suszone owoce i rośliny strączkowe, kasze. Pij także dużo wody.

 

Bądź aktywny!

Chcesz mieć świetny nastrój i mnóstwo energii? Sama dieta to zdecydowanie za mało. Ruszaj się! Twój organizm potrzebuje porządnej dawki ruchu, która wyzwala endorfiny. Nie musisz być sportowcem, nie musisz przebiegać maratonów – dostosuj aktywność fizyczną do swoich możliwości i preferencji. Połącz odpowiednią dietę z ruchem, a zauważysz rezultaty szybciej, niż Ci się wydaje.

 

Pomóc Ci?

Wejdź tu i skontaktuj się ze mną.